„Poslednji preostali“, ovim rečima je Karlik Džons opisao trenutnu situaciju u Partizanu, nakon talasa odlazaka koji je poslednjih dana pogodio crno-beli klub.
U Humskoj je zvanično počelo veliko letnje preuređivanje tima, a usred krupnih promena u igračkom kadru, jedna objava na Instagramu privukla je veliku pažnju košarkaške javnosti.
Samo nekoliko sati nakon što je Partizan zvanično potvrdio prekid saradnje sa Sterlingom Braunom, koji karijeru nastavlja u Žalgirisu, oglasio se baš Karlik Džons.
Braunov odlazak samo je nastavak niza promena u kojima su klub već napustili Nik Kalates i Dvejn Vošington.
Sve vesti o najnovijim pojačanjima KK Partizana pročitajte ovde.
Sudanski plejmejker, koji je tokom protekle takmičarske sezone potpisao novi ugovor i obavezao se na vernost „parnom valjku„, jednom rečenicom je opisao sopstveni osećaj da je ostao poslednji.
„Poslednji preostali“ to je, u slobodnom prevodu, poruka koju je Karlik Džons želeo da pošalje. I dok god traje letnja pauza, jedno je kristalno jasno: Partizan će u narednu sezonu ući u znatno drugačijem sastavu.
Sve najnovije sportske vesti pročitajte ovde.
Kada se sve sabere Sterling Braun, Nik Kalates i Dvejn Vošington su već spakovali kofere, Tajrik Džons je klub napustio još tokom sezone, a na izlaznim vratima su i Dilan Osetkovski i Isak Bonga postaje jasno da Karlik Džons ostaje kao neka vrsta „poslednjeg Mohikanca„, temelj oko kog će se graditi potpuno nova ekipa Partizana.
Ovde pogledajte kako funkcioniše ABA liga.




